Ekologická zóna Limburg

Vyžadovaný typ ekologickej známky v meste Limburg: zelená

Green Badge Bremen

 

Tu sa môžete pozrieť na všetky typy známok a zistiť, aký typ získate práve pre vaše vozidlo.

 

Dátum zavedenia ekologických zón v meste Limburg

  • od 1. 2. 2018 – vjazd povolený len vozidlám so zelenou plaketou

 

Mapa ekologickej zóny v meste Limburg

Get Directions

show options hide options

 

Zelená zóna v meste Limburg, Nemecko

Čo sa týka oxidov dusíka a ďalších škodlivín produkovaných predovšetkým hustou dopravou a menej ekologickými vozidlami, Limburg patrí k najviac zaťaženým nemeckým mestám . Cieľom ekologickej zóny je obmedziť vjazd áut s vysokým podielom na koncentrácii oxidov dusíka a zhoršovaní kvality ovzdušia. Obmedzenia sa týkajú osobných aj nákladných áut.
Od 1. februára 2018 môžu do mesta vojsť iba nemecké a zahraničné vozidlá s platnou ekologickou známkou zelenej farby – najvyššej triedy.

Ktorých typov vozidiel sa obmedzenia týkajú?

Povinnosť vlastniť ekologickú známku sa vzťahuje na nemecké aj zahraničné automobily: osobné autá (M1), obytné vozidlá (M1), ťažké obytné vozidlá (M1), mikrobusy (M2), autobusy (M3), malé transportéry (N1), transportéry (N2) , nákladné automobily (N2) a ťažké nákladné vozidlá (N3).

 

Jazda v meste Limburg

Chystáte sa autom do Limburgu?

Vjazd do Limburgu je od 1. 2. 2018 podmienený umiestnením zelenej plakety na prednom skle vozidla, a to na nemeckých i zahraničných autách. Povolené sú len vozidlá s najnižším podielom na znečisťovaní ovzdušia, ktoré spĺňajú emisné normy Euro 4 (dieselový pohon) či Euro 1 (benzínový pohon). Vstup do zóny bez známky sa trestá pokutou vo výške 80 eur.
Z ekologickej zóny Limburg sú vyňaté diaľnice A3, B8 zo severovýchodu po uzol Limburg-Nord a ďalej severné spoje B49 a B54.

Objednajte si ekologickú známku do Limburgu a my vám ju doručíme do 7 dní zadarmo!

Plaketa má neobmedzenú časovú platnosť a lepí sa do pravého dolného rohu predného skla.

Chystáte sa autom do Limburgu?

Ekologická známka s doručením ZADARMO.