Ekologická zóna Münster

Vyžadovaný typ ekologickej známky v meste Münster: zelená

Green Badge Bremen

 

Tu sa môžete pozrieť na všetky typy známok a zistiť, aký typ získate práve pre vaše vozidlo.

 

Dátum zavedenia ekologických zón v meste Münster

  • od 1. 1. 2010 – vjazd povolený len vozidlám so zelenou plaketou

 

Mapa ekologickej zóny v meste Münster

Get Directions

show options hide options

 

Zelená zóna v meste Münster, Nemecko

Münster, rovnako ako ďalšie mestá a obce v aglomerácii Porúrie, vyhlásil dňa 1. januára 2010 na svojom území nízkoemisnú zónu. Týmto povoľuje vjazd len vozidlám s najnižším podielom na koncentrácii emisií a znečisťovaní ovzdušia, ktoré musia mať na prednom skle vylepené zelenú ekologickú známku.

Ktorých typov vozidiel sa obmedzenia týkajú?

Povinnosť vlastniť ekologickú známku sa vzťahuje na nemecké aj zahraničné automobily: osobné autá (M1), obytné vozidlá (M1), ťažké obytné vozidlá (M1), mikrobusy (M2), autobusy (M3), malé transportéry (N1), transportéry (N2) , nákladné automobily (N2) a ťažké nákladné vozidlá (N3).

 

Jazda v meste Münster

Chystáte sa autom do Münsteru?

Na vjazd do miest a obcí v priemyselnej aglomerácii Porúrie potrebujú nemeckí i zahraniční vodiči zelenú ekologickú plaketu. V meste Münster táto povinnosť platí už od 1. januára 2010.
Vjazd do zóny je umožnený iba vozidlám, ktoré sa na znečisťovaní ovzdušia podieľajú minimálne a ktoré spĺňajú emisné normy Euro 4 pre dieselový, respektíve Euro 1 pre benzínový pohon. Porušenie pravidiel sa v Nemecku trestá pokutou vo výške 80 eur.
Münster je súčasťou širšej nízkoemisnej zóny Porúrie, kam patria aj mestá Dortmund, Essen, Hagen a ďalšie, a dôležité cestné komunikácie medzi nimi. Samotná zóna Münster sa rozprestiera v centrálnej časti mesta.

Objednajte si ekologickú známku do Münsteru a my vám ju doručíme do 7 dní zadarmo!

Plaketa má neobmedzenú časovú platnosť a lepí sa do pravého dolného rohu predného skla.

Chystáte sa autom do Münsteru?

Ekologická známka s doručením ZADARMO.