Ekologické zóny ve Štrasburgu

Ekologická zóna Štrasburg

Vyžadovaný typ ekologickej známky ve Štrasburgu: Aspoň Crit'Air 4

CritAir sticker France

 

Viac informácií o typoch ekologických známok nájdete v sekcii Typy ekologických známok.

 

Ekologické zóny ve Štrasburgu

Okrem Paríža plánujú Francúzi zaviesť ekologické zóny aj v Štrasburgu. V prípade Štrasburgu sa tak má stať najskôr na jeseň roku 2017. Potom budú vodiči potrebovať ekologickú známku na vstup aj do tohto mesta.

Podobne ako v Nemecku, Rakúsku a ďalších európskych krajinách Francúzsko sa usiluje o zlepšenie životného prostredia a kvality života obyvateľov vo väčších mestách.

 

 

Mapa ekologické zóny v mestě Štrasburg

Get Directions

show options hide options

Platnosť ekologických zón ve Štrasburgu

Zatiaľ stále nie je jasné, či bude vyžadovaná plaketa permanentne, ako napr. v Paríži, alebo tu Francúzi zavedú tzv. sporadickú nízkoemisnú zónu ako v Lyone či Grenobli. Presné podmienky zatiaľ nie sú známe, informácie budeme včas aktualizovať.

Pre zahraničných vodičov platia ekologické zóny

V prípade, že sa v aktivovanej ekologickej zóne budete pohybovať bez známky, zaplatíte pokutu 68 eur, ktorá sa pri neskorej platbe môže vyšplhať až na 375 eur.

 

Jazda v Štrasburgu

Chystáte sa autom do Štrasburgu?

Zahraničné autá musia byť od 1. 11. 2017 označené ekologickou známkou – Crit'Air.
Táto tzv. sporadická nízkoemisná zóna nadobúda účinnosť vždy pri vyššom stupni smogovej záťaže, ktorá trvá dlhšie ako 3 po sebe nasledujúce dni. Do aktivovanej ekologickej zóny tak môžu vojsť iba vozidlá s plaketou Crit'Air triedy E, 1, 2 a 3. Vo Francúzsku rozlišujú 6 známok, ktoré pomocou farieb a čísel vyjadrujú, do akej miery sa vozidlo podieľa na znečistení ovzdušia. Pri nedodržaní pravidiel riskujete pokutu vo výške 68 až 375 eur.

Do ekologickej zóny Štrasburg patrí všetkých 33 obcí regiónu. Obmedzenia sa nebudú vzťahovať na hlavné cestné ťahy A4, A35, N83, N353 a D1083.

Objednajte si ekologickú plaketu do Štrasburgu a my vám ju doručíme do 14 dní zadarmo!

Známka má neobmedzenú časovú platnosť a lepí sa do pravého dolného rohu predného skla.

Chystáte Sa Autom Do Štrasburgu?

Získať Crit Air pre Štrasburg, Paríž a ďalšie mestá. Doprava ZDARMA.