Ekologická známka Štajersko

Zelená zóna Štajersko

Vyžadovaný typ ekologickej známky v meste Štajersko: Žltá Pickerl - Euro 3 a vyššie

Pickerl IGL sticker Austria

 

Viac informácií o typoch ekologických známok nájdete v sekcii Typy ekologických známok.

 

Pokuta vo výške 2 180 eur

Pri nedodržaní hrozí vodičom pokuta až vo výške 2 180 eur.

Platnosť ekologických zón v meste Štajersko

Obmedzenie sa týka týchto okresných oblastí: Graz a okolie, Murtal, Bruck-Mürzzuschlag, Leoben, Deutschlandsberg, Hartberg-Fürstenfeld, Leibnitz, Voitsberg, Weiz.

Od 1. 6. 2012

- obmedzenie pre vozidlá kategórie N (ťažké nákladné vozidlá, ktorých najvyššia prípustná hmotnosť presahuje 7,5 tony, ktoré boli prvýkrát registrované pred rokom 1992, vrátane prívesných a návesných súprav), s emisnou triedou EURO 0. Vjazd je povolený s emisnou triedou EURO 1 a vyššou.

Od 1. 1. 2013

- obmedzenie pre vozidlá kategórie N (ťažké nákladné vozidlá, ktorých najvyššia prípustná hmotnosť presahuje 7,5 tony, vrátane prívesných a návesných súprav), s emisnou triedou EURO 1. Vjazd je povolený s emisnou triedou EURO 2 a vyššou.

Od 1. 1. 2014

- obmedzenie pre vozidlá kategórie N (ťažké nákladné vozidlá, ktorých najvyššia prípustná hmotnosť presahuje 7,5 tony, vrátane prívesných a návesných súprav), s emisnou triedou EURO 2. Vjazd je povolený s emisnou triedou EURO 3 a vyššou.

Mapa ekologické zóny Štajersko

Get Directions

show options hide options

 

Jazda v meste Štajersko

Chystáte sa nákladným či firemným autom do Štajerska?

Pre vozidlá kategórií N1, N2 a N3 platí od 1. 1. 2014 obmedzenie, ktoré povoľuje vjazd iba vozidlám patriacim do emisnej triedy EURO 3 a vyššej. Vjazd do ekologickej zóny Štajersko tak vyžaduje vylepenie farebnej plakety Pickerl, ktorá vyjadruje príslušnosť k emisnej triede. Porušenie povinnosti sa tvrdo trestá – pokuta sa môže vyšplhať až na 2 180 eur.

Do ekologickej zóny spadajú veľké mestá Graz, Leoben či Weis, rovnako ako obce a okresy Murtal, Bruck-Mürzzuschlag, Deutschlandsberg, Hartberg-Fürstenfeld, Leibnitz a Voitsberg.

 

Objednajte si ekologickú plaketu do Štajerska a my vám ju doručíme do 14 dní zadarmo!

Plaketa má neobmedzenú časovú platnosť a lepí sa do dolného rohu predného skla.

CHYSTÁTE SA AUTOM do Štajerska?

Získať Pickerl pre Štajersko, Viedeň a ďalšie mestá. Doprava ZDARMA.