Zákaz dieslov v Berlíne

Zákaz dieslov v Berlíne

Podľa správneho súdu v Nemecku nesmú staršie dieselové autá vojsť do vybraných častí a ulíc v Berlíne. Berlín ďalej na mnohých úsekoch znížil max. povolenú rýchlosť pre všetky automobily na 30 km/h.

Ktorých častí Berlína sa obmedzenia týkajú?

Od konca augusta 2019 platí zákaz vjazdu dieselových áut s emisnou normou nižšou ako Euro 6, a to na ôsmich dôležitých dopravných komunikáciách v centre mesta: Alt-Moabit, Brückenstraße, Friedrichstraße, Hermannstraße, Leipziger Straße, Reinhardstraße, Silbersteinstraße, Stromstraße. Zákaz dieslov zatiaľ neplatí na celom území Berlína.

Na viac ako 30 úsekoch bola od augusta 2019 znížená max. povolená rýchlosť všetkých, t. j. NIELEN dieselových áut na 30 km/h. Patria k nim ulice Danziger Straße, Müllerstraße, Kaiser-Friedrich-Straße, Spandauer Damm a Tempelhofer Damm.

Kedy začne zákaz platiť?

Od augusta 2019 nadobudlo účinnosť obmedzenie vjazdu dieselových áut vo vyššie uvedených lokalitách. Okrem toho došlo v rovnakom mesiaci k zníženiu max. rýchlosti na 30 km/h, a to všetkých vozidiel bez ohľadu na typ pohonu.

 

Ktorých áut sa zákaz týka?

Obmedzenia sa vzťahujú na nemecké i zahraničné, osobné aj nákladné autá na dieselový (naftový) pohon, ktoré nespĺňajú normu Euro 6. Oslobodení sú zatiaľ miestni obyvatelia a ich návštevy, nákladné dodávky a údržba, policajné autá, sanitky, hasiči a pod.

Get Directions

show options hide options

CHYSTÁTE SA AUTOM DO NEMECKA?

Ekologická známka s doručením ZADARMO.