Ekologická zóna Toulouse

Ekologická zóna Toulouse

Vyžadovaný typ ekologickej známky v Toulouse: Aspoň Crit'Air 5

CritAir sticker France

 

Viac informácií o typoch ekologických známok nájdete v sekcii Typy ekologických známok.

 

Ekologická zóna Toulouse

27. novembra 2017 nadobudla účinnosť sporadická nízkoemisná zóna (ZPA) v Toulouse. Francúzski aj zahraniční vodiči môžu vojsť do aktivovanej ekologickej zóny iba s platnou plaketou Crit'Air. Pre ktoré triedy vozidiel bude vjazd zakázaný, zatiaľ nevedno. Informácie budeme včas aktualizovať.

Podobne ako NemeckoRakúsko a ďalšie európske krajiny aj Francúzsko sa usiluje o zlepšenie životného prostredia a kvality života obyvateľov vo väčších mestách.

 

Mapa ekologickej zóny v Toulouse

Get Directions

show options hide options

 

Platnosť ekologickej zóny v Toulouse

Ide o nárazovú nízkoemisnú zónu, ktorá sa aktivuje vtedy, ak dôjde k prekročeniu emisných limitov, ktoré trvajú niekoľko dní.

V prípade, že sa v aktivovanej ekologickej zóne budete pohybovať bez známky, zaplatíte pokutu 68 eur, ktorá sa pri neskorej platbe môže vyšplhať až na 375 eur.

Jazda v Toulouse

Chystáte sa autom do Toulouse?

Zahraničné autá musia byť od 27. 11. 2017 označené ekologickou známkou – Crit'Air. Táto tzv. sporadická nízkoemisná zóna nadobúda platnosť vždy pri mimoriadnom stupni smogovej záťaže. Hoci konkrétne podmienky zatiaľ nie sú známe, možno predpokladať, že budú vylúčené vozidlá s plaketou Crit'Air triedy 4 a 5. Vo Francúzsku rozlišujú 6 známok, ktoré vyjadrujú, do akej miery sa vozidlo podieľa na znečistení ovzdušia. Pri nedodržaní pravidiel riskujete pokutu vo výške 68 až 375 eur.

Ekologickú zónu Toulouse ohraničuje cestný okruh Périphérique a spadá do nej väčšina územia mesta. Mimo zóny sa nachádzajú diaľničné ťahy A62, A61 a A620.

Objednajte si ekologickú plaketu do Toulouse a my vám ju doručíme do 14 dní zadarmo!

Známka má neobmedzenú časovú platnosť a lepí sa do pravého dolného rohu predného skla.

Chystáte sa autom do mesta Toulouse?

Získať Crit Air pre Toulouse, Paríž a ďalšie mestá. Doprava ZDARMA.